O NAS
PODSUMOWANIA ROCZNE
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008

Nasza przygoda z psami zaczęła się bardzo niedawno bo 14 września 2001 roku, kiedy to w naszym mieszkaniu przy ul Ładnej 29 w Krakowie pojawiła się mała popiskująca istotka na czterech łapkach, której na imie dano DANICA Hajan. Nicusia miała być psem terapeuta. Miała zapełnic pustke jaką w naszej rodzinie spowodował brak dzidziusia. Nie było mowy o wystawach, a tym bardziej o hodowli. Jednak kiedy nasza sucia rosła i dojrzewała dostrzegaliśmy w niej coraz wiecej piekna. W końcu za namowa naszej hodowczyni Joasi postanowilismy pokazac ja na Wystawie w Katowicach w marcu 2002r.

I tak to się zaczeło...

DANICA czarowała swoim wdziekiem sedziów i widzów na niejednej wystawie. W rekordowym tempie została Ml.Ch.Pl. a potem Mł.Zw.Kl.'02. Mówia, ze apetyt rośnie w miare jedzenia, a nasze chęci założenia własnej hodowli rosły w miare wystawiania i kolejnych sukcesów.

Druga sucia A'ARWENA Hajan trafiła do nas 4 stycznia 2003r. można powiedziec, że była już bardziej przemyslanym członkiem naszego stadka , chociaż decyzja o przywiezieniu jej musiała zapaść bardzo szybko. Teraz mała dziewczynka pilnie uczy się, aby już wkrótce zadebiutowac na ringach.

17 grudnia 2002r. został zarejestrowany pod nr 3070/D nasz przydomek hodowlany DOLINA RIVENDELL. Od tego czasu zaczelismy myslec o prawdziwej domowej hodowli sznaucerków miniaturowych.

17 lutego 2003 nasza hodowla została zarejestrowana w miedzynarodowym rejestrze FCI pod numerem 6/2003.

15 marca 2003 przeprowadzilismy się wraz z naszymi pieskami do nowego domu przy ulicy Widłakowej 6d w Krakowie i własnie tam od dzis zapraszamy wszystkich zainteresowanych sznaucerkami .

23 marca nasze stadko powiekszyło się o kolejnego sznaucerka - pieska - A'ARAGORNA GRAND Hajan - miotowego brata Arwenki

14 sierpnia 2003 urodziły się w naszej hodowli pierwsze szczenięta!!!!!!!! Teraz juz daja wiele szczęścia swoim nowym właścicielom i przygotowuja sie do wystepów na ringach.

12 stycznia 2004 spełniło się nasze marzenie. Do naszego domu przybyła mała czarna sznaucerka olbrzymka Rus Astershvarc ZEMFIRA. Czarny diabełek biega po ringach Europy pod czujnym okiem niezastąpionej Edyty Langer( Hodowla Tanana) !!!

W 2004 roku do nazej Psiej Rodziny dołączyła także 3 letnia suczka LIVIA z bractwa Odważnych - sznaucerka miniaturowa czarna - i DANGEROUS D'ARTAGNAN Hajan polonia FCI - sznuacer miniaturowy czarno-srebrny. LIVKA została mama 2 miotów "B" i "E". Dała nam cudną BELLADONNE TUK BARONESS OF Dolina RIvendell. D'ARTAGNAN wystawiany już pond 20 razy zachwyca sedziów i hodowców w całej Europie. W tym roku rozpoczęła się także nasza współpraca z Hodowla KA-VANGA Aleksandry Adamik z Warszawy, która jest współwłaścicielem BELLADONNY (BANGI) i D'ARTAGNANA (DENGIEGO).

W 2004 roku przyszły na świat w naszej Hodowli 2 mioty. "B" - Mam została LIVIA zaś Tatą piękny rosyjski pies Gloris TOP GUN. "C" - to dzieci dwójki naszych psów DANICI i A'ARAGORNA. Z tego miotu w hodowli pozostawilismy CYTADELE GWIAZD, której opiekunami są Basia i Robert Paluchowie.

2005 rok rozpoczął się dla nas w Sylwestrową noc , kiedy to wrócilismy do domu z mała puchata kuleczka o ksążęcym imieniu LADY DI. Sunie przywieźlismy z Hodowli DYAS Andrzeja i Basi Grabałowskich. Kilka dni później urodziły się pierwsze dzieci A'ARWENKI i Blythewood THE BUCK'S STOPS HERE czyli miot "D". Pod koniec kwietnia LIVIA i PIP'N THAT'S MY STory doczekali się 6 dzieci - miot "E" - a między nimi znalazła się maleńka EOWINA o której już wkrótce napiszemy nieco więcej :)

Codzienna praca z naszymi sznaucerkami daje nam dużo sadysfakcji i radości. Naszym marzeniem jest aby w przyszłości dzieci naszej hodowli dawały tyle radości i szczęścia swoim nowym włascicielom co nam nasze sznaucereczki, a na ringach całego świata budziły powszechny podziw.

PODZIĘKOWANIA

Pragniemy złozyc wielkie podziekowania Paniom Halinie i Joannie Janiszewskim z Hodowli Hajan za ich ogromna pomoc jaka a nam ofiarowywały. Gdyby nie ich wkład w przygotowanie Danici do wystaw nie byłoby jej wszystkich sukcesów i nie byłoby zaczatków naszej małej jeszcze hodowli.

Wielkie podziekowania dla Anki Janiszewskiej jej Mamy i Męża Adama za pomoc przy pierwszej ciązy naszej suni Danici i ciepłe słowa w każdej sytuacji .

Bardzo dziękujemy Edycie Langer za bezinteresowną pomoc w wystawianiu Słonika i wiele wspaniałych chwil spędzonych wspólnie w róznych miejscach Europy

Wielka wdzięcznośc dla całej naszej Rodzinki za to, że z wielka cierpliwościa znosi ciagle powiekszajace się stadko sznaucerków i nasze dziwne pomysły

Dziękujemy wszystkim Właścicielom naszych szczeniat za serce, oddanie i czas który im poświecaja !!! Bez Was nie byłoby DOLINY RIVENDELL